2/07/2013 - Spinning Polska

WAŻNE: Ścieżka kariery Instruktora Spinning, obowiązująca od 1/01/2013 r.

Przedstawiamy aktualne informacje dotyczące zasad obowiązujących w ramach certyfikacji i recertyfikacji Instruktorów Spinning.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi i w razie ewentualnych wątpliwości kierować pytania do krajowego przedstawiciela Spinning.

 

STAR 1

1. W ciągu 6 miesięcy po odbytym szkoleniu Spinning Clinic logujesz się na stronę www.spinning.com (standardowe hasło to imię i nazwisko pisane łącznie – bez polskich znaków, natomiast login to słowo spinning.Hasło możesz sobie zmienić).

2. Klikając na MY ACCOUNT wchodzisz na zakładkę EDUCATION i dalej EXAM. Wyświetli się Tobie egzamin teoretyczny w języku polskim złożony z 60 pytań. Pytania te znajdziesz również na końcu podręcznika, który dostajesz na szkoleniu. Po zaznaczeniu odpowiedzi i zatwierdzeniu egzaminu online automatycznie dostaniesz odpowiedź czy egzamin został zaliczony czy nie, wraz z informacją na ile %. W razie nieudanej próby masz jeszcze jedno podejście. Czas na udzielenie odpowiedzi nie jest limitowany. Egzamin jest bezpłatny.

3. Mając zaliczony egzamin teoretyczny zdajesz egzamin praktyczny:
Przesyłasz nam film o długości ok 20 minut (link do YT lub płyta CD) przedstawiający Twoją klasę Spinning®. Wysyłasz go mailem do Master Instruktora prowadzącego szkolenie oraz do wiadomości Bogumiły Niemiec (mail bniemiec@star-fitness.pl). Klasa może być poprowadzona nawet dla kilku dowolnych, „podstawionych” osób, tu raczej liczy się technika prowadzenia, kontakt z uczestnikami itp., nie musi być to „prawdziwa” lekcja w klubie. Pamiętaj, że po zdaniu egzaminu, aby utrzymać status instruktora aktywnego musisz w ciągu każdych 2 lat od szkolenia zdobyć 14 punktów star. Mając uzbierane punkty z profi lu własnego konta na www.spinning.com wykupujesz przedłużenie certyfikatu na każde następne 2 lata (dla posiadaczy Spinmember jest to bezpłatne).

Uwaga! Jeśli nie zdobędziesz 14 punktów w ciągu 2 lat tracisz status konta aktywnego. Takie „przebudzenie” po czasie kosztuje Cię bardzo dużo, bo musisz się RECERTYFIKOWAĆ płacąc w systemie 199.95 euro bez VAT! Jeśli nie chcesz płacić za recertyfi kację, możesz zrobić od nowa szkolenie Spinning® Clinic, aby uzyskać znów status aktywnego instruktora Spinning®. W momencie zdobycia 40 punktów Star na koncie otrzymujesz dożywotnią certyfikację.

 

STAR 2

1. Mając aktywne konto oraz uzbierane 20 punktów star możesz zdawać egzamin Star2. Aby pytania wyświetliły się na Twoim koncie płacisz za niego 39.95 euro bez VAT.

2. Mając zaliczony egzamin teoretyczny zdajesz egzamin praktyczny: Egzamin będzie przeprowadzany przez Master Instruktora podczas Star Fitness Event (lub – jeśli będzie taka potrzeba dodatkowo w innym wyznaczonym indywidualnie terminie). Należy zaprezentować oraz omówić dowolną przygotowaną przez siebie całą klasę i wziąć udział w dyskusji na jej temat prowadzonej przez Master Instruktora. Odpowiedź Master Instruktora z informacją, że egzamin został zaliczony upoważnia Cię do otrzymania karty instruktora Star 2.

 

STAR 3

1. Mając aktywne konto oraz uzbierane 40 punktów star możesz zdawać egzamin Star3. Aby pytania wyświetliły się na Twoim koncie płacisz za niego 39.95 euro bez VAT. Uwaga! Mając na koncie 40 punktów nie musisz już nigdy martwić się o przedłużanie aktywności masz ją dożywotnio!

2. Mając zaliczony egzamin teoretyczny zdajesz egzamin praktyczny:
Egzamin będzie przeprowadzany przez Master Instruktora podczas Star Fitness Event (lub – jeśli będzie taka potrzeba dodatkowo w innym wyznaczonym indywidualnie terminie). Należy zaprezentowac i omowić jedna z wylosowanych klas (do przygotowania jest 5 klas - po jednej z każdej Energy Zone(TM)) oraz wyjaśnić różne zagadnienia związane z programem Spinning®. Odpowiedź Master Instruktora z informacją, że egzamin został zaliczony upoważnia Cię do otrzymania karty instruktora Star 3.

 

 Bookmark and Share