Rodzaje szkoleń

Spinning CLINIC (Szkolenie podstawowe) 

Dzieki temu szkoleniu dowiadujemy się o podstawach Spinning®
  • Historia - Johnny G - wynalazca, pomysłodawca.
  • Ustawienia rowerów i bezpieczeństwo.
  • Fizjologia i biomechanika.
  • SPINNING® - Techniki.
  • Dobór muzyki.
  • Prezentacja i nauczanie.
  • Prowadzenie różnorodnych grup celowych. 

Otrzymujemy też specjalistyczny podręcznik Spinning® Manual (w polskiej wersji językowej)

Po szkoleniu następuje 6-miesięczna praktyka, według materiałów przekazanych na szkoleniu. Uczestnicy otrzymują certyfikat i numer instruktora Spinning® (#JGSI).Po ukończeniu Spinning® Clinic instruktor jest gotowy do prowadzenia zajęć. Jednocześnie powinien zapoznawać się z podręcznikiem dostarczonym mu podczas szkolenia i we własnym zakresie przyswoić zawartą tam wiedzę.
Certyfikowanym Instruktorem Spinning® zostaje się jednak dopiero po zdaniu teoretycznego egzaminu końcowego, sprawdzającego podstawową wiedzę na temat programu Spinning®.
Po otrzymaniu karty Instruktora Johnny G Spinning® dana osoba jest uprawniona do prowadzenia zajęć w <<>> na całym świecie. Każdy instruktor może także kontynuować swoją dalszą edukację, dzięki szkoleniom Continuing Education, zamawianym specjalistycznym książkom i szkoleniu we własnym zakresie.SPINNING CONTINUING EDUCATION (SZKOLENIA WYŻSZE) 

Dalszą edukację można zdobywać dzięki szkoleniom Spinning® Continuing Education. Są to jednodniowe szkolenia, pogłębiające wiedzę z wybranej dziedziny. Dzięki tym szkoleniom instruktor doskonali swoje umiejętności i pogłębia wiedzę. Za każde szkolenie można otrzymać 6 SPIN® CECs i certyfikat szkolenia. Continuing Education jest doskonałym sposobem na uzyskanie wyższego stopnia zaawansowania instruktorskiego.

Obecnie istnieje możliwość uczestniczenia w następujących szkoleniach Spinning® Continuing Education:

NOWOŚĆ - High Intensity Training ( wysoka intensywność) 
Prawidłowo wprowadzony trening o wysokiej intensywności może pokonać zastój w programie fitness, dodatkowo poprawiając jego atrakcyjność. Jednak zbyt duża jego dawka może doprowadzić do przetrenowania i wypalenia. Naucz się więc jak, dlaczego i kiedy stosować trening o wysokiej intensywności i co ważniejsze, kiedy go nie stosować.

NOWOŚĆ - Spinning & Core Training 
Naucz się jak prowadzić zajęcia typu Spinninig® Core, które pokochają uczestnicy twoich zajęć. Trening Core wykształca siłę i stabilność rdzenia ciała, co bezpośrednio przekłada się na większą siłę pedałowania, zwiększone poczucie równowagi i poprawę funkcjonalności ruchu. Zajęcia podczas szkolenia wyjaśniają podstawy anatomii i biomechaniki, które składają się na trening Core. Zapewniają również wiele ćwiczeń stabilizujących. Dodatkowo otrzymasz gotowy schemat zajęć z treningiem typu Core.

WKRÓTCE - Cadence, Heart Rate & Resistance 
Zrozumienie związku pomiędzy kadencją, pracą serca, oporem i intensywnością jest kluczem do prowadzenia zajęć wychodzących naprzeciw celom treningowym uczestników zajęć. Bez względu na to, czy używasz monitora pracy serca, czy metod obliczania kadencji - to szkolenie pozwoli ci na prawidłowe używanie tych metod w treningu.

Profile Designs & Heart Rate Games 
Wzmocnij swoją bazę treningową poprzez skupienie się na tym, jak organizm reaguje na stres i odpoczynek, podczas gdy komórki mięśniowe odbudowują się po każdym cyklu, złożonym z wysiłku i kompensacji. Popraw swoją wiedzę na temat treningu tak by móc pomóc uczestnikom swoich zajęć poprawić rezultaty fizjologiczne. Poznaj nowe profile zajęć, twórcze pomysły i techniki, które możesz bezpośrednio zastosować podczas zajęć.

Mental Training: Podejście i umiejętności 
Gdy wykształcamy bazę fitness i fizyczne możliwości, musimy wyostrzyć także nasze zdolności umysłowe, aby uzyskać maksymalne rezultaty. Poznaj narzędzia, techniki i umiejętności, by odnaleźć źródło siły, wykształcić metody skupienia w połączeniu ze spokojem i siłą.

Heart Rate Training 
Poznaj dogłębnie program pięciu stref Energy Zone®, zakres efektywnych wskazań pracy serca w ramach poszczególnych stref treningowych. Zajęcia obejmują 75-cio minutową jazdę.

Spinsensity™: Periodization 
Poznaj i zrozum korzyści płynące z prawidłowego używania monitora pracy serca, zakresu wskazań pracy serca. Następnie poznaj wiedzę z zakresu projektowania zajęć Treningu okresowego na bazie stref Energy Zone. 
Wymagane dla instruktorów STAR 3

Spinning Phase II 
Poszerz swoją wiedzę i umiejętności tak, by wyjść poza podstawy. Naucz się tworzyć zaawansowane profile dla zajęć Spinning, poznaj zaawansowane techniki jazdy oraz poszerz wiedzę z zakresu doboru muzyki i stosowania systemu opcjonalnych symboli Split Symbols.

Aerobic Base Building 
Poznaj kluczowe komponenty, wagę i korzyści płynące z budowania podstawy fitness. Przedyskutuj problemy, z którymi stykają się prowadzący przy wprowadzaniu elementów treningu aerobowego podczas zajęć. Poznaj konkretne metody projektowania zajęć aerobowych.


Bookmark and Share
Rendered within : 173.2ms, Server ID : 2
Memorial Day
-

Mad Dogg Athletics will be closed on Monday May 25, 2015 in honor of the Memorial Day holiday. Any orders placed after Friday 12pm will be processed on Tuesday May 26, 2015. Have a fun and safe holiday weekend.

– The Mad Dogg Athletics Team